O Nás

"Chovatelská stanice Československých vlčáků"

Proč “Vlčí mýtus”? Tento název vznikl na základě mýtů o Československých vlčácích.

Pes, který se nedá vychovat!  – MÝTUS

Pes, který útočí na lidi! –  MÝTUS

Pes, který se chová nevyzpytatelně!  – MÝTUS

Pes, který se nehodí do rodiny!  – MÝTUS

Proto „VLČÍ MÝTUS

Náš první československý vlčák byla Hellen Herriet z Molu Es, narozená 2016. Bohužel nám nečekaně v roce 2017 před vánocemi odešla za duhový most a my váhali, zda pořizovat dalšího psa, jelikož Herrinka byla první, krásná, dokonalá, zkrátka nejlepší. Nedalo mi jí tady nezmínit, protože ona je za vším, co děláme.

V době, kdy s námi ještě Herrinka běhala po Přelovických lesích, jsme jí chtěli pořídit parťačku, aby se venku necítila sama v době, kdy jsme byli všichni v práci. Věděli jsme, že kdybychom jsme se nakonec rozhodli pro pořízení druhé feny, jmenovala by se Ice Queen.

Po Herrinky smrti jsme stále váhali, ale nakonec jsme došli k rozhodnutí, že jsme všichni pro nového pejska. Osud nám přál a jednu Ice Queen zanechal u ing. Moniky Soukupové, od které jsme měli i Herriet. Následovala návštěva a uzlíček malé Ice s námi před koncem roku odjel domů. Naše myšlenky se otočily jiným směrem. Opět nastal kolotoč procházek, tréninků, brzké vstávání a naopak i uspávání a zpívání ukolébavek v kotci. Vždy jsem odcházela celá zmrzlá, ale malá Ice si poté sama vlezla do boudy a až v tu chvíli šla spát bez breku. 

Prostě vše se točilo kolem ní.

Ice má tedy své místečko ve stylovém kotci s výběhem, kde tráví čas, když jsme zrovna mimo domov, ale i přesto jí často dovolujeme aspoň čumáček strčit za dveře našeho domu, aby věděla, co se uvnitř děje.

Naše další láska a s ní nespočet zážitků. Nikde nesmí chybět. Všechny akce praktikuje s námi a všechny mé výmysly také.

Brzká psí školička a cvičení z ní udělala nadějnou fenu, která nám dělá radost. Na začátku bylo cílem mít skvělého parťáka na výlety, následovaly ale i nějaké sportovní ambice, a tak jsme vyzkoušeli, co se dalo: canicross, dog puller, hoopers, paddleboard, základy sportovní kynologie, nosework, hersenwerk a v rámci socializace jsem vyzkoušeli i výstavy, které pro ni nejsou také problém. Součástí její výchovy byli i víkendy strávené s chovateli ČSV.

Nyní pár chovatelských postřehů.

Není vše jen bílé a černé a je potřeba si sundat růžové brýle, než si pořídíte jakéhokoli psího parťáka. Z každého nebude výstavní šampion, každý nebude mít ambice být první ve sportovních soutěžích a stát na bedně a né každý bude snadno ovladatelný. Jako u lidí rozhoduje charakter, vlohy a výchova, tak i psa toto vše ovlivňuje. A proto je důležité zkoušet, na co pes reaguje pozitivně, co ho baví, jaká je jeho motivace a na tom stavět dál a to nejen práci se psem, ale i vztah, který se vyvíjí na základě toho, jak se psem budete pracovat. Vždy je ale potřeba, aby to bavilo vás i vašeho psího parťáka.

Než si pořídíte československého vlčáka, ale i jiné plemeno, je potřeba si uvědomit, co obnáší, když si přinesete psa domů. Vždy se zkuste podívat do budoucnosti, jelikož vaše malé roztomilé štěňátko bude za chvíli skoro dospělý pes se svými potřebami a bude součástí vaši rodiny po dobu několika let.

Přeji vám s pořízením štěňátka hodně štěstí, pevné nervy, které budete potřebovat, trpělivost, důslednost (bez té to nejde), ale i tu sílu. ČSV není přece trpasličí pinč, kterého strčíte do tašky.

ČSV je krásné a zdravé plemeno, které je jedinečné ve všech směrech. Pokud se rozhodnete objevit jejich ojedinělost, úžasnou ladnost pohybu a jejich krásu, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poradíme a pomůžeme v každém směru.